Dubai’de Yapılacaklar


Dubaitatili.com olarak Dubai’de geçireceğiniz 3 ve 5 günü sizler için planladık…

 

 

Dubai’de 3 Gün,

Ortadoğunun incisi olan Dubai’ye gelmek istiyor ve burada 3 gün geçirecekseniz, keyifli vakit için mutlaka yapmanız gerekenleri  aşağıda özetliyoruz.

1-Deniz & Kum ve Güneş. Haziran – Temmuz – Ağustos ayları dışında hangi mevsimde, kaç gün gelirseniz gelin mutlaka bu harika 3 lünün tadını çıkartmalısınız.  Denize girmek için , Dubai’de yaşayanların tercih ettiği halk plajlarına gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Ayrıca sahil kısmında kalan Oteller de kendi plajlarını sunmaktadır. JBR, La’mer, Jumeirah veya Kite Beach iyi birer alternatif olacaktır. Jumeirah ve Kite Beach’ı tercih ederseniz, eşsiz Burj Al Arab otelini de fotoğraflama şansına sahip olacaksınız. Yoğun bir deniz programını denizde bitirmeye ne dersiniz? Creek hareketli Yemekli tekne tutları ile eski ve yeni Dubai’yi denizden gözlemlerken, açık büfe yemek ve eğlenceli saatleri geride bırakacaksınız. Tekne turlarımız için lütfen tıklayınız.

2-Çöl Safari Turu. Hangi mevsimde gelirseniz gelin, 1 günden daha fazla süre Dubai’de kalacaksanız mutlaka Safari Turunu deneyimlemelisiniz. Dubai’nin olmazsa olmazı şüphesiz ki Çöl Safari Turudur. Dubai’ye gelmişken Safari Turuna çıkmadıysanız Dubai’yi görmemişsiniz demektir. Safari turları talebinize göre sabah ya da akşamüstü düzenlenmektedir. Özellikle Akşamüstü hareketli turlara katılımınızı öneririz, Burada güneşin batışı ve çölün eşsiz uyumuna tanıklık edecek, konusunda uzman şöförleri ile de adrenalin dolu saatler geçireceksiniz. Safari Turları hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

3-Burj Khalifa & Dubai Mall & Waterfall Gösterisi. Dünya’nın en yüksek binası, en büyük alışveriş merkezi ve en büyük su gösterisi. Dünya’nın en büyüklerine sahiplik eden Dubai’ye tekrar hoşgeldiniz. 1 gününüzü mutlaka bu 3 lüye ayırmanızı öneririz. Öğlen saatlerinde Dubai Mall’da dolaştıktan sonra akşam üstü başlayan inanılmaz su gösterisi ve sonrasında Dünya’nın en yüksek binasının 124. katından eşsiz Dubai manzarası… Turlar, Burj Khalifa biletleri ve detaylar için lütfen tıklayınız.

 

Dubai’de 5 Gün ,

Güzelce değerlendirilen 3 gün sonrasında,

4-Alışveriş Turu. Dubai tam anlamıyla bir alışveriş cennetidir. Dünyaca ünlü mağazalara ya da lokal markalara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şüphesiz ki alışveriş merkezlerinin fazla olması bunun en büyük etkenlerinden. Dubai’de bir çok markayı Türkiye’den daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Standart alışveriş merkezi fiyatlarından sıkıldıysanız, mutlaka Dubai Outlet Mall’a gitmenizi öneririz. Bir çok markaya gerçekten inanılmaz fiyatlara buradan ulaşabilirsiniz.

5-Abu Dhabi Turu. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti ve en zengin emirliği olan Abu Dhabi ‘ yi mutlaka görmelisiniz. Sheikh Zayed Camisi, Heritage Village ve Hurmacılar çaşısı mutlaka görülmeli.  Sheikh Zayed Camisinin muhteşem mimarisi ve rengi kendisini sizlere hayran bırakacaktır. Ayrıca Hurmacılar çarşısında yüzlerce farklı hurmayı tadabilir, hoşunuza gidenleri ekonomik ve taze olarak alabilirsiniz.