+90 850 885 25 31 Info@dubaitatili.com   

Dubai Vizesi Nasıl Alınır ? 

Dubai Vizesi Nasıl Alınır ? 
 
Dubai vizesi bilindiği üzere online olarak alınabilen, başvuru için sadece pasaport ve vesikalık fotoğrafınızın mail ortamında iletilmesinin yeterli olduğu e- vizedir. Almış olduğunuz Dubai vizesi ile bütün Arap Emirliklerine ilave bir belge / başvuru yapmadan giriş – çıkış yapabilirsiniz. Birleşik Arap Emirliklerinde ilgili dönemde sadece Dubai ve Abu Dhabi’den yapılan başvurularda Türk vatandaşlara vize başvurusu yapılabilmektedir. Birleşik Arap Emirliklerinin vize başvurusu için aracı turizm firmasının Dubai Turizm Bakanlığı ve Göçmen Bürosuna bağlantılı olması, sistemde vize başvuru kotalarının bulunması gerekmektedir. Türkiye’den yapılan başvurularda talepler Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yetkili turizm firmalarına gönderilecek vize başvuru işlemi gerçekleşmektedir. Vizelerin ortalama onay süresi 24 – 72 saat aralığında değişmektedir. Ancak bu durum sistem sorunları, yoğunluk ve başvuru yapan kimsenin güvenlik araştırmalarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Vize onayının gelmesi durumunda sadece renkli çıktısını alarak havalimanına gitmeniz yeterli olacaktır. Vizelerin sol üst kısmında vize geçerlilik tarihleri bulunmaktadır. Vizenin 59 gün geçerliliği ve başvuru tipine göre konaklama gün sayısı bulunmaktadır. En çok yapılan vize başvurusu 30 günlük tek girişli vizedir. Birleşik Arap Emirlikleri için en uzun turist vizenin konaklama gün sayısı 90 dır. Vizeler tercihinize ve fiyat farkı ile tek giriş ve çok giriş olarak değişebilmektedir. Birleşik Arap Emirliklerinde vizeniz sürenizden fazla kalmanız durumunda sistemde cezalı duruma düşersiniz. Bu durum para cezası ve hapis cezası olarak karşınıza çıkabilir. En kolay ve güvenli yoldan Dubai Vizesi almak istiyorsanız buradan başvuru formuna ulaşabilirsiniz. 
 
 
Dubai’ye Hangi Ay Gidilmeli ?  ( Which month is the best time for going to Dubai ) 
 
Birleşik Arap Emirliklerinde bilindiği üzere klasik çöl iklimi özellikleri yaşanmaktadır. Mevsimsel özellikten dolayı ülkede 12 ay yaz mevsimi görülmektedir. Sıcakların en düşük olduğu dönem Aralık – Ocak ayları olup, ay ortalaması 20 derecenin üzerinde görülmektedir. Ülkede senede bir kaç defa yağmur yağmakta olup, doğal yollar dışında farklı yöntemlerle de yağmur yağdırılması sağlanabilmektedir. Haziran – Temmuz- Ağustos ayları sıcakların en yüksek göründüğü aylardır. Sıcaklık ortalaması 45 derecenin üzerinde görülebilmektedir. Alışveriş merkezleri ve otellerde zaman geçirmeyi çok sevmiyorsanız yaz aylarında Dubai’ye zorunlu olmadıkça gelmemenizi öneririz. Dışarıda gezilebilecek düzeydeki hava sıcakları Eylül ayının ikinci haftasından başlayarak Mayıs ayı sonu hatta Haziran ayı ilk haftalarına kadar devam etmektedir. En özel dönemlerdeki tur paketlerimize buradan ulaşabilir ya da size uygun tarih için formu doldurabilirsiniz. 
 
 
Dubai’de Kaç Gün Kalınmalı ? ( how many days should u stay in Dubai ? ) 
 
Öncelikle Dubai’ye ne için geleceğinize karar vermelisiniz. Evet Dubai Dünya’nın en pahalı şehirleri arasında ancak Türkiye’den gerçekleşen operasyonlar ile çok avantajlı fiyatlarla Dubai’de tatil yapabilmektesiniz. Dubai’de tatilinizi Deniz, Eğlence, Alışveriş, İş olarak çeşitlendirebilirsiniz. Sadece Otel tatili yapıp, Denize girmek benim için yeterli diyorsanız 2 günlük bir ziyaret de yeterli olacaktır. İş tatiliniz tamamen size göre çeşitlendirilebilir. Eğer Fuar katılımı için geliyorsanız en az 2 günlük bir konaklama yapmanızı önermekteyiz. Deniz, Eğlence ve Alışveriş beklentiniz varsa en az 3 gece konaklamalı 4 günlük konaklama yapmanızı önermekteyiz. Tatilinizi uzatmak istiyorsanız Dubai’de her günü farklı yaşayarak 10 güne kadar tatil yapmanız da mümkün. Paket turlarımız veya tamamen size özel organize edeceğimiz turlarımız için bize ulaşabilirsiniz. 
 
 
Dubai’ye Giden Havayolları ? ( Which Airlines goes to Dubai ) 
 
Birleşik Arap Emirlikleri Türkiyeden en çok sefer olan destinasyonlar arasında yer almaktadır. Türk Hava Yolları, Emirates Havayolları , Pegasus , Air Arabia , Etihad Havayolları ve Fly Dubai Havayollarının her gün Dubai, Abu Dhabi, Sharjah ve RAK’a doğrudan uçuşları bulunmaktadır. Uçuşların tamamı İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen’den yapılmakta olup, Dönemsel olarak AirArabia havayollarının Trabzon ve Antalya’ya direkt uçuşları bulunmaktadır. Avantalı Dubai uçak biletleri talepleriniz için kampanyalarımızı takip edip, bizlere ulaşabilirsiniz. 
 
 
Dubai Ne Kadar Pahalı ? 
 
 
Dubai’de Neler Yapılır ? 
 
 
Dubai Çöl Safari Turu 
 
 
Dubai’de Alışveriş 
 
 
Dubai’de Şirket Kurulumu Nasıl Olur ? 
 
 
Dubai ve Covid-19 ( Coronavirus ) 

Leave a Reply


Neden Dubaitatili.com ?

 • Sorunsuz Hizmet
 • Dubai ve İstanbul Ofislerimize
  Kolay Ulaşım
 • 7 / 24 Müşteri Hizmeti
 • En İyi Fiyat Garantisi
 • Uzmanı Olduğumuz Destinasyon
  ( Dubai’de 20+ Yıl )
 • Alternatif Ödeme Kanalları
 • Sigortalı Hizmetler


Sorunuz mu Var ? Bize Ulaşın

Dubai ve BAE ile ilgili herhangi sorunuz varsa aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize dileğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

+90 850 885 25 31

+90 212 264 53 08

+90 212 264 03 98

Info@dubaitatili.com

Hi, How can I Help