+90 850 885 25 31 Info@dubaitatili.com   

Covid Sonrası Dubai Uçuşları Ne Zaman Başlayacak ?

Dubai Uçuşları Ne Zaman Başlayacak ? 

Dubai-Uçuslari-picHaziran ayından itibaren bir çok havayolu firmasının uçuş programları arasında Dubai de görünmekteydi.
Dubai’ye uçuşların ne zaman başlayacağı ile ilgili en net bilgi 30.06.2020 tarihinde Abu Dhabi Baş Konsolosluğumuz tarafından verilmiştir. 
 
İlgili bilgilendirme yazısı aşağıda yer almaktadır.
 
Değerli Vatandaşlarımız,
 
BAE ile ülkemiz arasında doğrudan seferlerin başlamasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bilindiği üzere, ülkemiz hava sahasını yabancı şirketlere karşılıklı uçuş kaydıyla açmış bulunmaktadır.  Bu durum ve BAE ile de karşılıklı uçuşları başlatmaya hazır olduğumuz BAE tarafına da resmen bildirilmiştir. Türk havayolu firmalarına BAE’ne düzenli uçma izni verildiğinde, BAE havayolu firmaları da ülkemize uçabileceklerdir.
 
Ancak, BAE’nin hava sahasını yabancı şirketlere açma süreci henüz tamamlanmamış olup, bu bağlamdaki uygulamalar ve öngörülen takvim konularındaki belirsizlik sürmektedir.
 
Ayrıca, BAE’nde son günlerde değişen uygulama gereğince, artık tahliye uçuşları havayolu şirketlerinin BAE makamlarına doğrudan başvurusu üzerine düzenlenebilmektedir. Bu bakımdan, bundan böyle ülkemize tahliye uçuşları için ilgili havayolu firmaları devrede olacaklardır.
 
Diğer taraftan, BAE’nden ve BAE’ne seyahatlere ilişkin geçtiğimiz günlerde bir takım yeni uygulamaların yürürlüğe konulduğu görülmektedir. Sözkonusu uygulamalar nihai bir netlik kazandığında ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Leave a Reply


Neden Dubaitatili.com ?

 • Sorunsuz Hizmet
 • Dubai ve İstanbul Ofislerimize
  Kolay Ulaşım
 • 7 / 24 Müşteri Hizmeti
 • En İyi Fiyat Garantisi
 • Uzmanı Olduğumuz Destinasyon
  ( Dubai’de 20+ Yıl )
 • Alternatif Ödeme Kanalları
 • Sigortalı Hizmetler


Sorunuz mu Var ? Bize Ulaşın

Dubai ve BAE ile ilgili herhangi sorunuz varsa aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize dileğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

+90 850 885 25 31

+90 212 264 53 08

+90 212 264 03 98

Info@dubaitatili.com

Hi, How can I Help