Gizlilik Sözleşmesi


1.Taraflar

www.dubaitatili.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Fahri Korutürk Caddesi Cevizlik Mahallesi Nafia İş Merkezi 16-34 İstanbul / Türkiyeadresinde mukim FLY WING TURIZM. (Bundan böyle “DUBAİ TATİLİ” olarak anılacaktır).

  • dubaitatili.com internet sitesine üye olan internet kullanıcısı (Bundan böyle “ÜYE” olarak anılacaktır)
  • dubaitatili.com internet sitesinden rezervasyon yapan internet kullanıcısı (Bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır)

2.Sözleşmenin Konusu

İşbu Sözleşme’nin konusu, www.dubaitatili.com adlı internet sitesinden üyenin / müşterinin faydalanma şartlarının belirlenmesidir. Bu sözleşme, sözleşmenin geçerli olduğu süre boyunca üyenin /müşterinin kullandığı güncelleştirmeler de dâhil her türlü tatil, tur, uçak bileti, araç kiralama hizmetleri ve diğer sunulacak hizmetlere uygulanacaktır.

3.Web Sitesi İçeriği

www.dubaitatili.com web sitesinde mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliği kontrol edilmektedir. Ancak, web sitesindeki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir ve bu sebeple ilgili hizmetin güncel durumu ile sitede yer alan durumu arasında farklılık olabilir. DUBAİ TATİLİ tarafından, web sitesindeki bilgilerin, güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, belli bir amaca uygunluğu, tamlığı, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya ürünlere etkisi hakkında herhangi bir sarih ya da zımni garanti verilmemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır. Dubaitatili, web sitesi içeriğinde her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı Dubaitatili’ne sorumluluk yüklenemez.

4.Web Sitesinde Değişiklik Yapma Hakkı

DUBAİ TATİLİ, işbu web sitesi ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer ve sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı DUBAİ TATİLİ’ne sorumluluk yüklenemez.

5.Web Sitelerine Verilen Bağlantılar (Linkler)

DUBAİ TATİLİ, www.dubaitatili.com web sitesi üzerinden direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Dubaitatili, link verilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu garanti etmemekte ve bilgilerle ilgili herhangi bir taahhütte, tavsiyede bulunmamaktadır. Bu siteleri kullanımla doğabilecek zararlar üyenin kendi sorumluluğundadır.

6.Site Bilgileri

İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak DUBAİ TATİLİ web sitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterilir ancak alınan veya talep edilen hizmet ve olanakların belirtilen nitelik ve müsaitliği göstermemesinden dolayı DUBAİ TATİLİ sorumlu tutulamaz. Tur ve diğer hizmetlerin DUBAİ TATİLİ web sitesinde gösterilen fotoğrafları sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.

DUBAİ TATİLİ internet sitesinde, kullanıcının iptal hakkı saklı olmak üzere, herhangi bir aksaklıktan dolayı oluşabilecek eksik ya da yanlış fiyatlandırmalar(tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan kaynaklanan fiyatlandırma hataları da dâhil olmak üzere) söz konusu olduğunda DUBAİ TATİLİ, ödenmiş ya da ödenecek olan ilgili fiyatı ve toplam tutarı düzeltme yetkisini saklı tutar.

7.Ödemeler

DUBAİTATİLİ’nden alınacak hizmetle ilgili ödemeler web sayfasında yer alan sanal pos ve belirtilen bankalara USD ya da TL hesaplara yapılacağı gibi, DUBAİ TATİLİ tarafından gönderilecek güvenli ödeme sayfası sayesinde kredi kartı ya da ofisimizden fiziki pos ile gerçekleştirilebilir.

Dubai Vizesi, Dubai Paket Turlar, Otel rezervasyonu, Yerel Turlar ve diğer hizmetlerin alınabilmesi için mutlaka ödemenin tamamının belirtilen şekillerde yapılması gerekmektedir. Kısmı yapılan ödemeler ile işlem yapılmamaktadır.

Yapılan ödemeler sonucunda, DUBAİ TATİLİ, müşterilerine ödeme bilgisi/dekont göndermek zorunluluğundadır. Ödemelerin tamamı yapıldığı durumda, müşterl’ye fatura gönderimi gerçekleşecektir.

8.Rezervasyon İptal veya Değişikliklerine İlişkin Açıklamalar

DUBAİ TATİLİ üzerinden yapılan her türlü hizmet işlemlerinde rezervasyon kuralları kabul edilmiş sayılır. Tüm iptal ve değişiklikler, kullanıcıların rezervasyon sırasında kabul edilen ve sözleşmede yer alan hizmet sözleşmeleri çerçevesinde yapılır.

DUBAİ TATİLİ üzerinden alınan hizmetlerle ilgili, her aşamada DUBAİ TATILI ile bağlantıya geçilecektir. Aksi takdirde kullanıcının, DUBAİ TATİLİ sorumluluk kabul etmez.

9.DUBAİ TATİLİ bildirimleri ve Elektronik Bilgilere ilişkin KULLANICI onayı

Bu sözleşme elektronik olarak imzalanmaktadır. DUBAİ TATİLİ’nin, kullanıcıya hizmetle ilgili taahhüt ettiği bilgileri gönderme hakkı vardır. Kullanıcıya e-posta yoluyla gönderilen bildirimlerin, e-postanın iletim tarihinde teslim edildiği ve alındığı varsayılır.

Bu bilgiler;

  • Kullanıcıların hizmete kaydolduğunda belirttiği e-posta adresine e-posta ile,
  • Kullanıcıların hizmete kaydolduğunda belirttiği cep telefonu numarasına kısa mesaj ( SMS ) ile,
  • Bilgi mevcut olduğunda kullanıcıya gönderilen e-posta bildiriminde belirtilecek olan bir web sitesine erişim sureti ile,
  • Bu amaç için genel olarak önceden belirlenmiş bir web sitesine erişim sureti ile, gönderilebilir.

10.Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

www.dubaitatili.com sitesine üye olan / hizmet alan kullanıcı, verdiği tüm bilgilerin doğruluğunu garanti eder. Kullanıcı kendisine ait bilgilerden, yapılan tüm işlemlerden ve bu işlemlerden dolayı doğabilecek tüm sonuçlardan sorumludur. 18 yaşından küçüklerin veya hacir altında bulunanların, iş bu web sitesine, velileri veya vasilerinden izin almaksızın bilgi sunmalarından ve işlem yapmalarından DUBAİ TATİLİ sorumlu tutulamaz.

www.dubatatili.com web sitesinde; kullanıcı/ziyaretçi tarafından internet üzerinden doldurularak gönderilen formlar, chat ve öneri-şikayet sayfalarındaki gönderilerin, tehdit, tahrik, rahatsız edici, ahlaka ve kanuna aykırı içerikte olmasından ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar vermelerinin sonuçlarından kullanıcı/ziyaretçi sorumlu olacaktır. Kullanıcı/ziyaretçilerin bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.

Kullanıcı web hizmeti alırken, ilgili Kanunlara, sözleşmeye, bildirimlere uymak, hizmet hesabınızın parolasını gizli tutmak ve hizmete ilişkin bir güvenlik ihlalini fark ettiğinizde derhal DUBAİ TATİLİ’ne bildirmekle yükümlüdür.

11.Fikri Mülkiyet Hakları

www.dubaitatili.com adlı web sitesi’nde bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, sayfa düzeni ve işbu web sayfasının sunumu DUBAİ TATİLİ ‘nin ya da DUBAİ TATİLİ’ nin lisans aldığı kuruluşların mülkiyetindedir. DUBAİ TATİLİ ’nden önceden yazılı muvafakat alınmaksızın, işbu web sayfasındaki bilgilerin ya da bu sayfaya ilişkin her tür veritabanı, web sitesi, software-code’ların kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayımlanması, online ya da diğer bir medya kullanılmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması yasaktır. Bu sayfadaki bilgilerin kısmen kopyalanması, basılması ancak ticari olmayan kişisel ihtiyaç için mümkündür.

www.dubaitatili.com web sitesine girilmesi veya sitenin kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek her tür ihtilaf Türk kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri münhasıran yetkilidir. DUBAİ TATİLİ ‘nin kullanıcının bulunduğu ülkede dava açma hakkı saklıdır.

12.Sözleşmenin Feshi

İşbu sözleşme üyenin/ müşterinin üyeliğini iptal etmesi veya DUBAİ TATİLİ tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. DUBAİ TATİLİ üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

13.İhtilaflerin Hali

İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflerde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Yürürlülük

Kullanıcının, üyelik kaydı yapması kullanıcının sözleşmede yer alan tüm maddeleri okuduğu ve sözleşmede yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme kullanıcnın üye olması / müşterinin hizmet için ödeme yapması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.