Dubai Otelleri


DUBAİ’DE NEREDE KALINIR? MERKEZDEKİ EN İYİ 5 BÖLGE & OTELLER

“Dubai’de nerede kalınır?” Orta Doğu’nun parlayan yıldızı Dubai; lüks alışveriş imkânları, ultra modern mimarisi ve üst düzey konaklama seçenekleriyle gezginlere rüya gibi bir tatil deneyimi yaşatıyor.


Bir zamanlar çok az ziyaretçi çeken kendi halinde bir balıkçı yerleşimi olan kent, geniş petrol rezervlerinin bulunmasının ardından Birleşik Arap Emirlikleri’nin turizm dışında iş ve finans merkezi olarak da anılmaya başlanmış.


2000’li yılların başından itibaren hayata geçirilen mega inşaat projeleri sayesinde “enlerin şehri” lakabını alan Dubai’de nerede kalınır diye düşünenleri eşsiz özelliklere sahip konaklama bölgeleri ve oteller bekliyor.


Dubai’de Nerede Kalınır?

Dubai’de konaklama yapabileceğiniz 5 bölge var. Bunlar:


Göz alıcı plajları ile ünlü Jumeirah,

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalife’nin içinde yer aldığı Downtown,

Kentin tarihi dokusunu yakından gözlemleyebileceğiniz Bur Dubai,

Canlı, lüks ve modern olanakların iç içe olduğu Dubai Marina ve Palm Cumeyra,

Havaalanına yakın, şehrin eski finans merkezi olan Deira.

Her bölgenin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. 

Dubai’de konaklama yapabileceğiniz 5 bölge var. Bunlar:


Göz alıcı plajları ile ünlü Jumeirah,

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalife’nin içinde yer aldığı Downtown,

Kentin tarihi dokusunu yakından gözlemleyebileceğiniz Bur Dubai,

Canlı, lüks ve modern olanakların iç içe olduğu Dubai Marina ve Palm Cumeyra,

Havaalanına yakın, şehrin eski finans merkezi olan Deira.

Her bölgenin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. 

1. Jumeirah

Dubai tatili sırasında göz alıcı plajlara bir adım uzaklıkta olacağınız bir konaklama bölgesi arıyorsanız, popüler kıyı yerleşimi Jumeirah sınırları içerisindeki oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.


“Dubai’de nerede kalınır?” merakı içerisindeki gezginlerin genelde ilk baktıkları bölge olan Jumeirah, başlangıçta lüks villaların inşasına ayrılmış.


Planlanan konut projelerine ek olarak zaman içerisinde kafelerin, sanat galerilerinin, butiklerin ve kentteki yegâne halk plajının yapımlarının tamamlanmasının ardından hem yerel halk hem de gezginler için vazgeçilmez bir yer haline gelmiş.


Khor Dubai’nin (Dubai Koyu) batısından başlayan ve resort otelleri, plaj kulüpleri, birçok Batılı expatın da aralarında bulunduğu kalburüstü kesimin yaşadığı lüks mahalleleri ile ünlü Jumeirah, aynı zamanda 7 yıldızlı Burj Al Arab’a ev sahipliği yapıyor. Otelin üzerinde yükseldiği yapay adanın biraz açığında Palm Jumeirah ve World Island bulunuyor.


Jumeirah’ın kuzeyinde kültürel açıdan zengin Diera (Eski Dubai), batısında ise ihtişamlı gökdelenleri ve Avrupa tarzı yaşam kalitesi ile dikkat çeken Dubai Marina bulunuyor.


Aileniz ile birlikte Jumeirah’ta geçireceğiniz tatil günlerinizde eğlenmek istediğinizde Al Wadi Park’a gidebilirsiniz. Yerel mimariye ilgi duyuyorsanız, Jumeirah Camii’ni ziyaret edebilirsiniz.


Ilık, turkuaz renkli suları ve beyaz kumlarla kaplı olması nedeniyle kullanıma açıldıktan kısa süre sonra gezginlerin gözdesi haline gelen Jumeirah Plajı başta olmak üzere bölgenin kıyı kesiminde deniz keyfi yapabileceğiniz birçok alan bulunuyor. Dilerseniz bölgenin kendi adını taşıyan halk plajı dışında aynı amaç doğrultusunda Umm Suqeim’i de tercih edebilirsiniz.


Jumeirah’ta zengin içerikleri ile sizleri memnun edecek alışveriş merkezlerini, mağazaları, restoranları ve kafeleri bolca bulacağınıza emin olabilirsiniz. Özellikle Burj Al Arab ile Medinat Jumeirah arasında kalan bölgedeki tesislerden birinde konaklarsanız, Jumeirah’ın konuklarına sunduğu fırsatlara zahmetsizce ulaşabilirsiniz.


Jumeriah Bölgesindeki En Popüler Oteller

Metropolitan Hotel Dubai (★★★★) Jumeirah Plajı’na 2,6 km uzaklıkta yer alan güzel ve ekonomik bir tesis.


Four Seasons Resort Jumeirah Beach (★★★★★) Özel plajı, 2 açık yüzme havuzu ve gösterişli spa alanı bulunan 5 yıldızlı, lüks bir otel.


Burj Al Arab Jumeirah (★★★★★) Dubai’nin en önemli simgelerinden olan Burj Al Arab, deniz kenarında, ziyaretçilerine ultra lüks konaklama hizmeti sunuyor.


Jumeirah Beach Hotel (★★★★★) Dubai’de nerede kalınır, şöyle deniz kenarında çok lüks hizmet veren bir yer olsun diyenler için oldukça güzel bir seçenek.